היכרויות באמצע החיים לגילאי 40 פלוס – איך מתחילים?

היכרויות באמצע החיים לגילאי 40 פלוס

מרבית הזוגות הצעירים בשנות העשרים והשלושים לחייהם יעידו כי פגשו את המיועד או המיועדת בנסיבות שונות של החיים – בשירות הצבאי, באוניברסיטה, במסגרת מקומות עבודה, מקומות בילוי או באמצעות קשרים חברתיים. אלא שמה שהיה טוב בגיל 20+ מסתבר כפחות מתאים לקהילת הפנויים והפנויות החוצים את גיל הארבעים…

בין אם עקב גירושין, התאלמנות או מסיבה מצערת אחרת, בגיל ארבעים פלוס אם הנכם מחפשים אחר החצי השני, ודאי תגלו כי דרכי ההיכרות וכללי המשחק מעט השתנו מהסיבוב הראשון. הסיבה העיקרית לשינוי היא לפני הכל פרקטית. מרבית האנשים החוצים את גיל ארבעים סיימו עם המסגרות המייצרות קיבוץ גלויות דוגמת צבא ואוניברסיטה וגם מקומות העבודה יציבים יותר וההיכרות בהם מוגבלת. מאחר וקיים קושי מובן לייצר היכרויות טבעיות, נדרש מעט אומץ ונכונות לחשיפה ובעיקר לאמירה הכנה כי אנו מחפשים אחר זוגיות ואהבה ולא מעוניינים להמתין ליד המקרה.

הסיבה הנוספת והמשפיעה לא פחות על השינוי היא הרשת האינטרנטית, שמאפשרת מגוון רחב של אפשרויות להיכרות, המאפשרות לפחות בהתחלה למעט יותר פרטיות, הקלה על המבוכה ולא מעט אפשרויות. חשוב לציין כי חלק ניכר מן האפשרויות הללו אינן מתמקדות דווקא בהיכרות ומציאת זוגיות ברשת בדומה לאתרי היכרויות, אלא דווקא מזמינות ליצירת קהילה חברתית ומפגשים לחולקים שכבת גיל וסטאטוס דומה, אולם הבסיס להיכרות ויצירת הקהילה נשען על נפלאות הטכנולוגיה והרשת.

אז איך באמת ניתן להכיר בני ובנות זוג פוטנציאליים?

אתרי היכרויות: אתרי היכרויות הם הדרך המסורתית והמוכרת, במסגרתה כל מנוי פותח כרטיס בו הוא מעדכן בפירוט את הפרופיל האישי שלו, מציין תחום עיסוק, תחביבים ומטרות, לצד גיל, מקום מגורים ופרטים פורמליים, ומבקש מהמערכת להציג לו/ לה אפשרויות להיכרות על פי נוסחת חיפוש מדויקת. ההגדרה יכולה להיות חיפוש אחר גבר, אלמן או גרוש, בעל עד שני ילדים, השכלה גבוהה ושאינו מעשן, או חיפוש אישה חילונית, שגובהה עולה על 1.60 מ', מאזור המרכז בלבד. היכולת לדייק בחיפוש לא תמיד מוכיחה את עצמה בשיח ובהתקשרות, אולם הסינון בהחלט יכול לחסוך שיחות שאינן רלוונטיות. חיפוש מהיר ברשת יוביל אתכם לכמה וכמה אתרי אינטרנט ייעודים

המאפשרים הכרויות אונליין לגילאי 40-50 ומעלה בצורה פשוטה ונוחה, כל שנותר הוא לבחור כמה תמונות מחמיאות ולבצע הרשמה באתר הנבחר.

אפליקציות היכרויות: אפליקציות ההיכרויות מותאמות יותר לאורח החיים המהיר המאפיין את המשתמשים ובעיקר לעובדה כי המכשיר הסלולארי האישי הוא כלי התקשורת הזמין והשמיש ביותר. האפליקציות המתקדמות מותאמות למכשירי אפל ואנדרואיד גם יחד, ומאפשרות נגישות גבוהה למשתמשים בכל מקום ובכל זמן. ישנן אפליקציות הנשענות על הפלטפורמה של האתר הקיים, וישנם כאלה אשר אינן מקושרות לאתר ולמעשה מהוות פלטפורמת היכרויות בפני עצמה. באפליקציות ניתן לחפש משתמשים, לשלוח סימן התעניינות, לאתר התאמות על בסיס הגדרות שונות וליצור קשר.

האפליקציות השונות מציעות אפשרויות שונות לסינון, כאשר האפשרות הבולטת והמועדפת על המשתמשים הן אפליקציות המחברות משתמשים על בסיס מיקום. מערכת איתור המיקום (GPS) של המכשיר מאתרת את מיקום המשתמשים וחושפת אותם למשתמשים בטווח מיקום זהה או במרחק מוגדר לבקשתם. יש הרואים באפשרות זאת חיפוש אחר זילות וקשרים ארעיים אולם אחרים מעידים כי מדובר בסינון לגיטימי ואף אפקטיבי במיוחד.רשתות חברתיות: לא מעט יזמים פילנטרופיים ואחרים ניצלו את הרשתות החברתיות ובראשן פייסבוק לפתיחת קבוצות אשר מטרתן היא לאגד בין פנויים ופנויות בסטאטוס ובשכבת גיל דומים, ולאפשר מצע נוח להיכרויות לכל מטרה ולא היכרות למטרות זוגיות בהכרח. קבוצות אלו מאפשרות דיונים על תחומי עניין משותפים, מייצרות שיח פתוח ומביאות לתקשורת בלתי אמצעית שרבים מוצאים כנוחה יותר כאשר הם מבקשים לגלות עניין בבן המין השני.

קבוצות חברתיות: הקבוצות החברתיות במרבית המקרים נולדות אף הן בפייסבוק, אולם מטרתן העיקרית היא לצאת מן המסכים וליצור מפגשים נוחים ונעימים לחברי הקבוצה. חברים גרושים והורים לילדים ימצאו בקבוצות הללו גם מתחם חברתי הכולל מפגשים ובילויים עם הילדים, וזאת לצד מפגשים לחברי הקבוצה בלבד, במטרה לאפשר פלטפורמה נוחה ונעימה להיכרויות.

מסיבות פנויים ופנויות: מסיבות ואירועים אלה מתקיימים בארגון וניהול של גופים שונים, ולמעשה מייצרות פלטפורמה להיכרות ללא כל סינון, אולם בתנאי בילוי ועל רקע החיבור לאופי המסוים של הבילוי המשותף. לא כל אחד ימצא את עצמו ויחוש בנוח במסיבת ריקודים סוערת, בוודאי לא בסיטואציה של היכרות זוגית, אולם אחרים ימצאו את המקום הזה בדיוק כמשחרר ומהנה.

קבוצות טיולים: קבוצות טיולים בארץ ובעולם מיועדים בדיוק לאותם פנויים ופנויות המבקשים לבלות, לטייל וליהנות ולא להיות תלויים בבן ובת זוג לצורך חברה למטרה זאת. הקבוצות מוציאות בקביעות טיולים מאורגנים, בהם פנויים ופנויות יכולים לחוש בנוח ולא כגלגל חמישי בטיולים אליהם נרשמים אך זוגות, כאשר התחביב המשותף והבילוי הנעים מהווה גם פלטפורמה מצוינת ונוחה להיכרויות.

לעולם לא ניתן לדעת בהכרח היכן מסתתרת האהבה וההתאמה הנכונה עבור כל אחד, לכן חשוב לנסות ולבחור בפלטפורמה עמה חשים בנוח יותר להיפתח להיכרות וחוויות חדשות ומרגשות…

הכותבת היא מאיה קליין מאתר withyou.co.il