איך לשמור על הקשר עם הילדים לאחר גירושין

איך לשמור על הקשר עם הילדים לאחר גירושים

גירושין יכולים להיות חוויה קשה וקורעת, במיוחד כאשר ילדים מעורבים. לאחר גירושין, חשוב לשמור על קשר חזק ובריא עם ילדיכם. הנה כמה טיפים לשמירה על קשר עם ילדיכם לאחר גירושין:

 1. לתקשר באופן קבוע
  אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשמור על קשר עם ילדיך לאחר גירושין הוא לתקשר באופן קבוע. השתדלו להתקשר או לשלוח הודעות טקסט לילדיכם לעתים קרובות, והגדר שעות קבועות לשיחות וידאו או לביקורים אישיים. שמרו על קווי התקשורת פתוחים ועודדו את ילדיכם לשתף אתכם במחשבותיהם וברגשותיהם.
 2. להיות נוכח
  כשיש לך הזדמנות לבלות עם הילדים שלך, הפק את המרב. היו נוכחים ומעורבים, והימנעו מהסחות דעת כמו טלפונים או מכשירים אחרים. התמקדו בבניית זיכרונות וחוויות חיוביות עם ילדיכם.
 3. כבד את זמנו של הבן או בת הזוג לשעבר
  חשוב לכבד את זמנו ותפקיד ההורות של בן או בת הזוג. הימנעו מתזמון פעילויות או ביקורים בזמן ההורות שלהם, והיו גמישים בכל הנוגע לתכנון תוכניות. גילוי כבוד לתפקידו של בן הזוג לשעבר כהורה יכול לעזור לשמור על מערכת יחסים חיובית עם ילדיכם.
 4. השתתף באירועים חשובים
  עשו מאמץ להשתתף באירועים חשובים בחיי ילדיכם, כגון הופעות בבית הספר, משחקי ספורט או סיום לימודים. הצגת תמיכה ועניין בחיי ילדיכם יכולה לעזור לשמור על מערכת יחסים חזקה ובריאה.
 5. שמור על הבטחותיך
  אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על אמון וקשר חזק עם ילדיכם לאחר גירושין היא לקיים את ההבטחות שלכם. אם אתה אומר שתתקשר או תבקר, וודא שאתה ממשיך. הפגנת אמינות ועקביות יכולה לעזור לילדיכם להרגיש בטוחים יותר ומחוברים אליכם.

על ידי ביצוע טיפים אלו, תוכלו לשמור על מערכת יחסים חזקה ובריאה עם ילדיכם לאחר גירושין.

שאלות נפוצות

 • מה אם בן זוגי לשעבר מונע ממני לראות את הילדים שלי? אם אתה מתקשה לראות את ילדיך, שקול לפנות לעורך דין לדיני משפחה או למגשר לקבלת סיוע.
 • באיזו תדירות עלי לתקשר עם ילדיי לאחר גירושין? חשוב לתקשר באופן קבוע עם ילדיכם, אך התדירות תהיה תלויה במצבכם האישי. קבעו לוח זמנים שיתאים גם לכם וגם לילדים שלכם.
 • מה אם הילדים שלי לא רוצים לבלות איתי? נסו לנהל שיחה פתוחה וכנה עם ילדיכם על רגשותיהם. שקול לפנות לעזרה של מטפל משפחתי או יועץ כדי לפתור כל בעיה.
 • מה אם בן זוגי לשעבר לא מכבד את הזמן שלי עם הילדים? צור קשר ברור עם בן/בת הזוג לשעבר לגבי זמן ההורות שלך ונסה להגיע להסכמה הדדית. שקול לפנות לעזרתו של מתווך במידת הצורך.
 • איך אני יכול לוודא שהילדים שלי ירגישו אהובים ונתמכים לאחר גירושין? הראה לילדים שלך אהבה ותמיכה באמצעות המעשים והמילים שלך. היו נוכחים, השתתפו באירועים חשובים והשתדלו לתקשר באופן קבוע.

על ידי תקשורת קבועה, נוכחות, כיבוד זמנו של בן הזוג לשעבר, השתתפות באירועים חשובים ועמידה בהבטחותיך, תוכל לשמור על קשר עם ילדיך ולבנות קשר חזק ומתמשך.