אהבה ראשונה

אהבה ראשונה

אהבה ראשונה היא אהבה עמוקה ביותר.

זהו רגש שאנו פוגשים בפעם הראשונה. ואותו רגש שנקרא אהבה ראשונה, אינו היה מוכר לנו. הוא חדש לנו. אהבה ראשונה גורמת לנו תחושה טובה, בריאה, ריגושים, אושר, פרפרים בבטן, ציורים של לבבות ואי רצון לעשות כלום, חוץ מדבר אחד: לפגוש אותו או אותה.
אהבה ראשונה לעיתים נראית לנו כחלום שלא היה. כי אנו מתקדמים בחיינו, פוגשים בני/בנות זוג אחרים, מתחתנים ונותרים עם הזיכרונות.
אהבה ראשונה נשארת לה בראש כמזכרת כמו סוכרייה טעימה שרק לה שמורה החוויה הראשונה. אהבה ראשונה שלנו נוטה להשאיר חותם רגשי גדול.
לרוב אנו גם לא שומרים על קשר עם האהבה הראשונה שלנו.
אנשים, בעיקר גברים, שמחפשים אחרי אהבה ראשונה לרוב עושים זאת בגלל שהם לא מרוצים מהמערכת היחסים הנוכחית שלהם, אבל הם מפחדים להתמודד איתה. מצב זה אינו בריא כי הוא מהווה סוג של בריחה והתחמקות מהמציאות

אהבה ראשונה בעידן הרשתות החברתיות

כיום בעידן הרשתות החברתיות קל יותר להחזיר את האהבה הראשונה שלנו. אתרי רשתות חברתיים הפכו אותו קל יותר למצוא ולשוחח עם האקס/ית לשעבר ולחזור להיות בקשר.
פסיכולוגים רבים טוענים כי חזרה לקשר עם אהבה ראשונה אינו בריא ואפילו מזיק. אנו מנסים להחזיר מציאות עכשווית אחורה בגלגלי הזמן ושוכחים או מתעלמים מהעובדה שכל כך הרבה דברים השתנו מאז אותה אהבה ראשונה שלנו. גדלנו, התבגרנו, אולי גם התחתנו ויש לנו ילדים ויש לנו אנשים אחרים ואהובים בחיינו וגם התשוקה ואהבה ראשונה היא כבר לא אותו הדבר.
קשר עם חברים ותיקים בבית הספר ולהבות ישנות הם הרבה יותר קלים למימוש ולשמירה דרך רשתות חברתיות.
אין ספק כי חבר/ה מהפייסבוק שהוא גם האהבה הראשונה שלי מוסיף להתרגשות ולשגרת החים.

סממנים של אהבה ראשונה:

• אם את מתרגשת ומסמיקה בכל פעם שחברה מזכירה את שמו- סימן שפגשת אהבה ראשונה
• אם את חוטפת כאב בטן שעה לפני שהוא מגיע- סימן שפגשת אהבה ראשונה
• אם את צוחקת מכל משפט שהוא אומר, במיוחד מהמשפטים הטיפשיים- סימן שפגשת אהבה ראשונה
• אם אתה מוכן לוותר על משחק כדורגל בשביל ללכת איתה לקניון- סימן שפגשת אהבה ראשונה
• אם אתה מוכן ללכת להופעה של זמר או להקה שאתה בכלל לא אוהב- סימן שפגשת אהבה ראשונה
• אם אתה כועס ומתעצבן בכל פעם שמישהו אחר שולח אליה מבט- סימן שפגשת אהבה ראשונה ואת/ה מאוהב!

ללא ספק כל אחד היה רוצה לחוות שוב ושוב את האהבה הראשונה
לכן,חשוב לתחזק את האהבה ולא לתת לה לדעוך

מה זה ספיד דייט?

מהי אהבה אמיתית

האם יש בכלל אהבה אמיתית? האם האהבה יכולה להמשך כל החיים. האם אהבה אמיתית יככולה להיפסק? אהבה אמיתית היא אהבת אמת בדרך החיים אנשים משתנים והאהבנ לפעמם נכבד אבל אהבה אמיתית היא אושר אלוהי.

מה זה אהבה טהורה

אומרים בעלי הניסיון שזו אהבה ללא תנאי אהבה של נתינה. ללא ספק כשמישהו אוהב מישהי באופן טהור הוא נותן את כל ליבו. למעשה רוב האנשים שאוהבים אהבה טהורה מבטלים את עצמם ולטווח הארוך הם פוגעים באחד הצדדית ועלולים בסוף לפגוע בעצמם ובזוגיות.