מערכת יחסים אפלטונית

מערכת יחסים אפלטונית

קנאה הוא רגש מאוד חזק שמשפיע גם על הגברים וגם על הנשים. הקנאה נגרמת מהרבה סיבות והיא לא תמיד מגיעה מסיבה מינית.

שאלה אותי חברה מה דעתי על יחסים אפלטונים או למעשה חבר או ידי האם זה בסדר? האם זה עלול לפגוע לי ביחסים?

מה זו אהבה או מערכת יחסים אפלטונית

מערכת יחסים אפלטונית היא מערכת יחסים קרובה בין שני אנשים שאין בהם מעורבות רומנטית או מינית. הוא נקרא על שמו של הפילוסוף אפלטון, שהאמין במושג של אהבה לא מינית, טהורה וחברות בין יחידים. יחסים אפלטוניים מבוססים על כבוד הדדי, אמון וידידות ויכולים להיות בין כל שני אנשים ללא קשר למינם או לנטייתם המינית.

לא תמיד מה שכתוב על הנייר נשאר על הנייר. בלא מעט מערכות יחסים לבן או בת הזוג יש ידידים חברים שאספו במהלך החיים ויש בינהם תקשורת חברית. השאלה הנשאלת האם זה יכול להחזיק לעד והאם לשמור על מערכת יחסים אפלטונית/

מה עושים כשבן או בת הזוג חוששים

במערכת יחסים אפלטונית, חשוב לתקשר בפתיחות ובכנות אחד עם השני לגבי הציפיות, הגבולות והרגשות שלך.

טיפים לשמירה על מערכת יחסים אפלטונית בריאה ומספקת:

 1. הציבו גבולות ברורים: ודא ששני הצדדים מבינים מה מקובל ומה לא מקובל במערכת היחסים.
 2. לטפח תקשורת פתוחה: הקשיבו באופן פעיל ושתף את המחשבות והרגשות שלך.
 3. כבדו את פרטיותו של זה: אפשרו אחד לשניי מרחב אישי.
 4. בלו זמן איכות ביחד: ללא קשר חיזוק הזוגיות מרחיקה מחסומים וריבים מיותרים.
 5. היו תומכים: היו שם אחד בשביל השני בזמנים טובים ורעים, העניקו נחמה.
 6. הימנע מקנאה: קנאה עלולה לפגוע במערכת יחסים אפלטונית, ולכן חשוב להימנע מהשוואות או תחרות עם חברים אחרים.
 7. היו כנים: אם משהו מפריע לכם, דברו והתייחסו אליו בצורה מכבדת ובונה.

כל מערכת יחסים היא ייחודית ומה שעובד בזוגיות אחת לא יכולה לעבוד עבור אחר. המפתח הוא לשמור על תקשורת פתוחה, כנה ואינטימית.

כמה קל להרים ידיים בזוגיות שנייה

האם זוגות שנמצאים בפרק – ב נפרדים מהר יותר? האם זוגות בפרק – ב כבר לא מוכנים להתפשר? האם אנחנו יותר פזיזים?

איך לשחרר כעסים

מי מאיתנו לא כועס או כעס פעם אחת בחייו? האמת שאנחנו כועסים ללא הפסקה בכביש, בתור לסופר, כששומעים חדשות, כשרואים אנשים שפגעו בנו וכמובן בזוגיות

האם פלירטוט זו בגידה?

שאלה מעניינת שהתשובה שלה שונה אצל כל אחד ומתי שואלים. במערכת היחסים שנבנת לאורך השנים נוצרת תקשורת מסויימת של בני זוג שלפעמים מצליחה להבנות על

טיפים למערכת אפלטונית

בּהנה כמה טיפים לשמירה על מערכת יחסים אפלטונית בריאה ומספקת:

 • תקשורת: תקשורת פתוחה וכנה היא המפתח לכל מערכת יחסים מוצלחת. דברו אחד עם השני על המחשבות, הרגשות והציפיות שלכם. היו קשובים והקשיבו באופן פעיל לחבר שלכם כאשר הוא משתף אתכם במשהו.
 • גבולות: להציב גבולות ולכבד אותם. לכל אחד יש רמות נוחות שונות וצרכי מרחב אישיים. שוחח על מה מקובל ומה לא בידידות שלך, ותהיה מודע לגבולות זה של זה.
 • כבוד הדדי: התייחס לחברך בכבוד וצפה לאותו דבר בתמורה. כבדו את דעותיהם, בחירותיהם וערכיהם האישיים. הימנע מלזלזל או לבטל את הרגשות או הרעיונות שלהם, גם אם אינך מסכים.
 • תמיכה: היו שם אחד בשביל השני בזמנים טובים ורעים. הצע תמיכה, עידוד ואוזן קשבת כאשר חברך זקוק לכך. לחגוג את ההצלחות שלהם ולספק נחמה ברגעים קשים.
 • אמון: אמון הוא מכריע בכל מערכת יחסים. בנה אמון על ידי אמין, עמידה בהבטחות שלך ושמירה על סודיות. כבד את פרטיותם והימנע משיתוף המידע האישי שלהם ללא הסכמה.
 • תחומי עניין ופעילויות משותפים: עסוק בפעילויות ותחביבים ששניכם נהנים מהם. חוויות משותפות יכולות להעמיק את הקשר שלכם וליצור זיכרונות מתמשכים. חקור תחומי עניין חדשים ביחד ותהנה.
 • שוויון: התייחסו זה לזה כשווים. הימנע מחוסר איזון כוח או מיחסים חד צדדיים. קבל החלטות ביחד והתחשב בדעות ובצרכים של זה. שאפו להוגנות ואיזון בחברות.
 • קבלה והבנה: חבק את חברך באשר הוא, כולל הפגמים וחוסר השלמות שלו. תרגל אמפתיה ונסה להבין את נקודת המבט שלהם. היו סבלניים ותומכים בזמנים מאתגרים.
 • גבולות בריאים עם אחרים: הבינו שלשניכם יהיו מערכות יחסים ומחויבויות אחרות מחוץ לידידות האפלטונית שלכם. כבדו את הקשרים האחרים אחד של השני ושמרו על גבולות בריאים עם אחרים.
 • תהנה מהמסע: חברות נועדה להיות מהנה ומספקת. תהנו, שתפו בצחוק וצרו יחד חוויות חיוביות. הוקירו את הרגעים שאתם מבלים יחד והעריכו את הקשר הייחודי שאתם חולקים.

זכור, כל ידידות היא ייחודית, וחיוני להתאים את העצות הללו כך שיתאימו לדינמיקה והאישיות הספציפית שלך. בנייה ותחזוקה של מערכת יחסים אפלטונית חזקה דורשת מאמץ משני הצדדים, אבל התגמולים הם באמת לא יסולא בפז.