מה זה ספיד דייט?

מה זה ספיד דייט?

עולם הדייטינג הוא עולם שמתפתח מיום ליום. אם פעם היה בו קצת מבוכה וחשש היום כבר יש פתיחות שגוברת מיום ליום. אז מה קורה במפגשי ספיד דייט ואיך זה מתנהל?
כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם הולכים למפגשי ספיד דייט

ספיד דייט היא שיטה שבה אפשר להכיר בני בנות זוג. זו שיטה חוויתית יעילה ומהירה שבה המאפיין העיקרי הוא הרושם הראשוני.

"אין לי זמן"

היום בעידן הנוכחי המהירות היא אלמנט בלתי נפרד מעולמינו. אנו חיים במציאות עם ריבוי ערוצים, תכנים, ידע ואירועים שונים ומגוונים שחווים במשך היום ולכן ספיד דייט היא דרך יעילה וממוקדת להכיר בני/בנות זוג חדשים.

איך מתנהל מפגש של ספייד דייט?

מפגשי ספיד דייט נערכים במקום סגור המיועד ומתוכנן מראש לערב זה, אם זה בבית קפה, פאב או מקום אירועים. הגברים והנשים מופרדים ל 2 קבוצות שוות, יושבים זה מול זו, או שיושבים בשולחנות קטנים ובכל כמה דקות מתחלפים. כך אדם אחד במשך כשעתיים יכול להכיר עשרות אנשים שונים מהמין השני במהלך ערב של ספיד דייט. המפגש נערך פנים מול פנים ועורך מספר דקות, עד כ 7 דקות בממוצע ובהישמע הפעמון או הצלצול, עוצרים את השיחה ועוברים הלאה.

לפני כל מפגש ישנו מנחה אשר מתאר מה יהיה באותו הערב ואיך זה מתנהל ואחרי כן… יוצאים לדרך.

מתאים לי או שלא מתאים לי

לרוב במפגשי ספיד דייט המשתתפים מסמנים בטופס אישי, שקיבלו בתחילת הערב האם ברצונם להמשיך ולהכיר את הבן/בת זוג או שלא מעוניינים.
* שימו לב אם יש שם דומה של מישהו במפגש.

ברגע שיש "2 כן" , כלומר ששני הצדדים מצאו חן בעיני האחר, נוצרת התאמה ורצון של 2 הצדדים להמשיך ולהיפגש והמארגנים מעבירים את הפרטים לכל צד.

כמה עולה ספיד דייט

רוב נפגשי נספייד דייט נערכים בבארים או בבתי קפה בבדיקה של צוות האתר המחירים נעים סין 100 ש"ח ל 30 ש"ח בהתאם למיקום בו נערך המפגש.

להתכונן מראש

מפגשי ספיד דייט לרוב גם יוצרים אי נוחות ראשונית. אנו מגיעים למקום חדש בו לא מכירים אף אחד ולאט לאט נפתחים. כדי להקל על תחושת הנבוכות הראשונית ניתן להתכונן מראש למפגשים אלו ולחשוב על כמה שאלות מראש. שימו לב שזהו לא תחקיר ביטחוני ולכן כדאי להיערך מראש ולתכנן גם דקה או שתיים בה אנו מציגים את עצמינו. שימו לב שבזמן זה אתם מתארים את עצמכם בפרטים מעניינים ולא מספרים סיפורים. אפשר לספר על תחביבים, טיולים ונושאים אשר יתארו אתכם.

מה כדאי ללבוש?

התלבשו בבגדים אשר תרגישו בהם נוח ושיתארו אתכם. לא מומלץ לבוש רישמי מידי או לבוש שייראה מהודר. ואם בחרתם שכן הרגישו נוח עם מה שלבשתם.

רושם ראשוני

הגדרתו הרישמית של רושם ראשוני על פי ויקפידיה היא ש"רושם ראשוני הוא הרושם המתקבל על אדם בזמן הנע בין מספר שניות למספר דקות במפגש ראשון עם אנשים אחרים. הרושם הראשוני הוא אחד המרכיבים המכריעים בקביעת התפיסה הכללית על אותו אדם. בזמן קצר זה נקבעת הדעה הכללית על האדם ובפרט דעה על המראה, שפת הגוף, ריח גוף, צורת לבוש, התבטאות, מבטא וכדומה".

בכל אינטראקציה מול אדם ואנשים, אם זה במפגשי דייטים ועד בעסקים, נוצר רושם ראשוני כלשהו וקשה מאוד לשנותו לחיוב או לשלילה. "אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני", ולכן שימו לב למראה שאתם מעבירים למילים שאתם מוציאים מהפה, לטון ולשפת גוף שלכם. רושם ראשוני מושפע מחיוך, התענינות, פתיחות, תוכן של שיחה, דינמיקה ועוד.

כוחו של חיוך

לחיוך יש כוח להשפיע ולרכך שיחה. חיוך מפחית לחץ ומאפשר פתיחות. הרבה יותר קל להיות חלק משיחה ולדבר בבטחון מול אדם שמחייך אלי. זיכרו חיוך מדבק.

הקשבה

ראשית, שימו לב להקשיב לצד השני ולא להתפרץ לדבריו. הקשבה מאפשרת לנו קשר עם העולם שבו אנו חיים ופותחת לנו דלת להיות חלק ממשהו אחר.

כדי להקשיב, חשוב להיות נוכח עם הצד השני ובזמן שהוא מדבר לא לחשוב מה אני הענה לו. כדי להקשיב באמת יש להאט את הקצב, לתת למילים מרחב ומקום לא לחסום תחושות ורגשות

שימו לב להבדל בין הקשבה לשמיעה. בשמיעה אנו שומעים מנגינה וצלילים ויכולים באותו הזמן גם לחשוב על דברים אחרים. בהקשבה אנו שמים לב למילים, לטון ולמה שזה עושה לי ולצד האחר שמעביר את המילים.

על מה כדאי לדבר במפגש ספיד דייט?

מומלץ לשאול 3 דברים שהכי מעניינים אתכם. אין לכם הרבה זמן ושימו לב שאתם לא מבצעים ראיון עבודה.

על מה לא מומלץ לדבר במפגש ספיד דייט?

לא מומלץ להיות כבדים ולדבר על נושאים עצובים. שיחות אלו תשמרו להיכרות מעמיקה יותר. שימו לב לא לדבר ביתר מידה על האקס/יות, גרוש/ה, על בעיות בריאות, לא לרכל על אנשים אחרים שנמצאים באותו החדר וכד'. הרעיון ליצור "קליק" ושפה משותפת בזמן קצר ולהבין אם יש סיכוי להמשכיות הקשר או שלא.

כללי נימוס

חשוב לשמור על כללי נימוס מול הצד האחר שיושב מולכם. כבדו אותה אותו, חייכו, תהיו קשובים וגם אם לא מצא או מצאה חן בעינייך אל תעליבו. זיכרו הזמן הוא קצר וכל תגובה שונה , או צינית יכולה להתפרש אחרת.

מפגשי ספיד דייטים יכולים לתת לכם אפשרות והזדמנות להכיר יותר אנשים בזמן קצר. תנוחו, תישנו והגיעו רעננים למפגשים אלו.

וזיכרו "אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני".

מאמרים נוספים

למפגשי הכרויות

משבר בזוגיות ממשיכים או נפרדים?

משבר אמון בזוגיות

אתרי הכרויות