איחורים לדייט

איחורים לדייט איך לא לאחר

אין מי שאוהב שמאחרים לו, בעיקר לדייט.

התופעה המעצבנת הזאת – שאתה מגיע למקום שקבעתם, מתבונן בשעון שוב ושוב, אולי מעשן כמה סיגריות בינתיים, קונה פחית שתייה, יושב ומתבונן בעוברים ושבים, ובסוף כמובן, מתקשר לשאול את המאחרת אם הכל בסדר. זה יכול לקרות גם כשאתה מחכה לה למטה באוטו, ומעביר בינתיים את הזמן בדפדוף בטלפון שלך או בהאזנה לשירים ברכב. כשהדייט המאחר מגיע, הוא מתנצל ומתרץ את האיחור, או שהוא פשוט אומר את האמת לסיבת האיחור, וכנראה… גם מתנצל…

אם הוא או היא איחרו בצורה מוגזמת, והם מגיעים אליכם ומדברים איתכם כאילו לא קרה כלום וסתם אומרים איזה: "היי, נעים מאד", זאת חוצפה – לפחות תתנצל/י!

נכון, איחור הוא דבר מעצבן שמציף מחשבות שליליות על הדייט שלכם, וזה בהחלט נושא שצריך להתעכב עליו.

יש הרבה סיבות לאיחורים

יש איחורים שחייבים להיסלח, שנגרמים מחמת אונס, בלת"מים למיניהם, פקקים בכביש, שכחה של הארנק בבית, או שהיא שכחה לשים את הבושם החדש שהיא קנתה, עיכוב לא צפוי בעבודה, לא חסרות סיבות שאפשר להחליק ולא לעשות מהן עניין. (כן…גם בעניין הבושם…)

אבל יש איחורים שנובעים משאננות, יש כאלה שזה כרוני אצלם, ויש כאלה שמאחרים בכוונה. ישנן נשים שמאחרות כי הן חייבות להשאיר בית מסודר לפני שהן יוצאות ממנו, וזה לוקח זמן לסדר.

איחור הוא זלזול בזה שמחכה לך!

כשאין סיבה יוצאת דופן לאיחור והיא נובעת מסידור זמן לא נכון שלא מספיק הקדשנו לו תשומת לב, אין לי מנוס מלהשתמש במשפט הבא: "איחור הוא זלזול בצד השני שמחכה לך!". בדרך כלל זה עניין של סדר עדיפויות – האם אתם מאחרים לעבודה? האם איחרתם פעם לטיסה? האם עשיתם כל שביכולתכם לתפוס את האוטובוס או הרכבת שבדקתם מראש את שעת היציאה שלהם? ומה עם תור לרופא או לבדיקה שקבעתם כמה חודשים מראש והגעתם רבע שעה לפני כדי לא לפספס את התור שלכם? ומה עם דואר, בנקים, משרדים ממשלתיים? האם גם ל-שם אתם מאחרים, או חלילה מאחרים כרוניים?

אם התשובות על השאלה הן: "לא", "ממש לא", "מה פתאום", "השתגעת?!", "נראה לך?", כנראה שאם אתם מאחרים לדייט שלכם הוא לא ממש חשוב לכם. ואתה דייט יקר, זה שאיחרו לו, כנראה שלא היית מספיק חשוב בעיני זה שאיחר לך כדי שיגיע אליך בזמן. לדברים שחשובים לנו באמת אנחנו יודעים לדייק את הזמן ולהתכונן אפילו כמה ימים קודם, כדי שחס ושלום לא תהיה פינה שלא סגרנו שבגללה נפספס את המועד, אז קחו את זה בחשבון.

מה מאפיין איחור של נשים?

או קי, הדייט איחר, מה עושים עכשיו? אז רגע, בואו ניקח דברים בפרופורציות, עדיין מדובר בבני אדם, שלפעמים טועים ולפעמים שאננים, ולפעמים מסודרים מדיי. נכון שאולי אתם לא בראש סדר העדיפויות של הדייט שאיחר לכם, אבל ביננו, אתם עדיין לא מישהו שהוא מכיר היטב כדי שתקבלו עדיפות ראשונה בסדר היום שלו. נכון, הוא היה צריך להשתדל יותר, אז מה? אז תפוצצו עכשיו את הערב?! תלמדו להחליק לפעמים, בפרט כשמדובר בפעם הראשונה.

אתן כף זכות נוספת בעיקר כלפי הנשים, שלרוב מאחרות יותר מגברים. לאישה מאד חשובה הנראות שלה, זאת הסיבה שלפני הדייט, מלבד העובדה שהאישה מתרגשת, היא כנראה תרצה להשקיע בעצמה. לא לכולן יש ביטחון במראה שלהן, לא לכולן קל לבחור את הבגדים המתאימים, וכדי להיראות פיקס צריך זמן.

יתכן שהדייט שלך התעכבה רק בגלל שהיא רצתה למצוא חן בעיניך. לקח לה זמן להתרחץ, להתלבש, להתאפר, להסתרק, להתבשם. אז קח את זה בחשבון ואל תעשה עניין מאיחור סביר. מה לעשות, לגבר קל יותר להתארגן מאשר אישה, זה לוקח לו פחות זמן ממנה. פרגן לה כשהיא מגיעה, שבח אותה על המראה שלה, עליו היא עמלה שעות (תאמין לי….זה באמת מה שהיא מחכה לשמוע – שכר לפעולתה!)

כשתהיה לדייט שלכם היכרות יותר רצינית איתכם, אולי תהיה לו סיבה טובה לכך שתהיו בראש סדר העדיפויות שלו וכך הוא יסדר את הזמן שלו בצורה רצינית יותר.

המאחרים הסדרתיים

כשהאיחור הופך לסדרתי, ואתם לא נופלים בקטנות האלה של: "הוא איחר לי עכשיו, אני יאחר לו פעם הבאה", יש בהחלט מקום לחתוך ולסיים את הסיפור עם הדייט הזה בטרם עת ולהפסיק להיפגש אתו. כמובן שאני לא מדבר על איחור לגיטימי של עשר דקות, רבע שעה. זה קורה, אנחנו לא עומדים עם שעון של משחק כדורגל. אבל כשמדובר על עשרים דקות חצי שעה, ו'למהדרים' אף שעה ויותר, זאת כבר סוג של חוצפה, הרבה יותר מזלזול.

יש כאלה שאינם סלחנים לאיחורים, תוכלו למצוא ברשת הרבה גברים ונשים שיטיפו לכם בסרטונים שאם הדייט איחר לכם, פשוט קחו את הרגליים ותיעלמו לו. אני לא שולל את זה, תלוי בנסיבות. עצה שאני יכול לתת לכם כשמאחרים לכם, היא פשוט להתקשר אחרי עשר דקות (גם בכדורגל נותנים תוספת זמן…), לא קודם (זה סתם נראה לחוץ ואובססיבי מדי), ולשאול אם הכל בסדר, או "מה קורה?" בנאלי כזה, ולשמוע מה יש לצד השני להגיד. שימו לב אם הוא מתנצל על האיחור ומה הוא אומר להגנתו. אני מאמין שיהיה לו סיפור טוב ומאמין עוד יותר שבהתחלה אתם תהיו סלחנים. אם הוא מגזים באיחור שלו, הבחירה בידכם להעלם משם או להגיד לו או לה: "אין צורך שתבואי, מבחינתי זה נגמר, ביי".

ואתם המאחרים, אנא מכם, עשו כל שביכולתכם שלא לאחר, תנו כבוד לצד השני שקבע פגישה איתכם ופינה מזמנו למענכם. אם אתם מחפשים הוגנות, כדאי שתהיו הוגנים גם אתם. סדרו את היום שלכם, דחו דברים שאינם דחופים – למועד אחר, תשנו צוהריים אם צריך, ותתחילו להתארגן בשעה סבירה כך שתספיקו להתארגן בהתאם.

על הכותב: אלעד קויאטק יועץ זוגי מיני ואישי  מחבר סדרת הספרים: "הסוד שמאחורי…" על גברים, נשים ומערכות יחסים