אהבה בסטיית תקן

בעולם המערבי והמודרני של ימינו תפועת הרווקות המאוחרת צוברת תאוצה ומתפשטת ככל שעולה גם גרף הקצב של מירוץ העכברים התובעני והשוחק של חיינו – להישאר בכל מחיר על המסלול המהיר להצלחה .

אתה כל החיים בלחץ ללמוד לתואר למצוא עבודה איכותית במחנות העבודה התאגידיי ם שבהם אתה נדון למאסר עולם עד גיל הפנסיה ועדיין כל מה שאתה מרוויח בזיעת אפיך לא מספיק לך לגמור את החודש בגלל המיסים ויוקר המחיה . מול האתגרים האלה גם הציפייה החברתית היא שתתחתן ותקים משפחה – אבל הסטנדרטים שאתה מתבקש לעמוד בהם הם דמיוניים כמו הוליווד שהיא ברוב המקרים נקודת ההשוואה והקנה מידה שאנחנו מנסים להשתוות אליו –כרנויקה ידועה של כישלון כי מלחתחילה הוא בלתי אפשרי מה שמעמיק אצל כל אחד עוד יותר את תחושת הכישלון והאמונה על קטנותך ומוגבלותך .

התוצר התרבותי ההולוודי שתל כ”ע הרבה תבניות חשיבה דימויים ופרשנויות מעוותים תלושים מהמציאות שחילחלו כבר לתת מודע ומנהלות אותנו כאנושות דרך שטיפות מוח שיטתיות וחשיפה מתמשכת לערוצי המדיה של הטלוויזה והקולנוע – במיוחד בכל מה שקשור לתחום הזוגיות ומערכות היחסים.

אנחנו בחיפוש אשליייתי אחרי בני זוג שקיימים אולי באגדות ובסרטים , חיים בפנטזיות למצוא את האביר על הסוס הלבן או הבממוו השחורה או את הנסיכה מלכת היופי . והמחיר אתם שואלים ? הסנקציה אם אתה לא מתאים את עצמך לנורמות , להתניות ולציפייה החברתית המקובלת היא שתסבול מסיטגמה חברתית ששמה עליך סוג של אות קלון.

אז הסטיגמה שממנה סובלים הרווקים בגילאים המתקדמים יותר היא של סחורה פג תוקף שדינה לרדת מהמדף . אבל מישהו רגע עוצר לשאול למה זה ככה? למה הגברים ונשים מוצלחים ומוצלחות נשארו לבד כל הזמן הזה- פשוט לא כולם יכולים להצליח בהכל זה לא אנושי לעמוד ברף הגבוה בתרבות ובסביבה של ימינו– ולכן נשים בעיקר אבל גם גברים שהתמקדו והשקיעו את רוב זמנם ומרצם בקריירה בטיפוס בסולם ההצלחה בעבודה זה גבה מחיר יקר והם לא הספיקו להקדיש זמן אנרגיה והשקעה בתחום הזוגי , מהטעם שזה לא היה במקום הראשון בסדר העדיפויות שלהם מתחילת הדרך ואז רק בשלב שהם כבר הגשימו את הפוטנציאל שלהם בתחום הקריירה והצליחו למצוא יותר איזון הם מתפנים להשקיע בזוגיות . אבל אז מסתבר בעיני החברה , הם אחרו את הרכבת ומועל עליהם לחץ שהם צריכים להתפשר כדי למצוא בן זוג שהוא לא בצ’ק ליסט שחלמנו עליו, אבל להתפשר בטח לאנשים קירייריסטים , מצליחנים שכבר כבשו כמה שיאים ופסגות בתחום המקצועי והאישי – פשרה זה לא בא בחשבון זו לא אופציה ואז הם נידונים לחיפוש אינסופי ארוך מתמשך ומייגע במקור הכי זמין למי שעובד ואין לו זמן איכות שעות פנאי כמוהם אנשי קריירה – עולם ההיכרויות און ליין – שפע של אתרים ואפליקציות לחיפוש זוגיות, סטייל טינדר אוקיי קיופיד וכו’…

ושוב מעגל הקסמים ימשיך מהסיבה הפשוטה כי האפליקציה והאתר הוא לא יותר ממיון נתונים ממוחשב שבודק התאמה לפי צ’ק ליסט ותמונה ומתמקד רק בחיצוני ולכן כשיוצאים מהמרחב הוירטואלי על בסיס הצ’ק ליסט והמידע פרופיל לדייט אמיתי מפגש אחד על אחד אמיתי – לכל אחד בנפרד לגבר ולאישה התגשבו ציפיות שהם כבר מובנות בילד אין בתוך הסיסטם ולרוב במהלך המפגש הציפיות מתנפצות ולא מתממשות בפועל כך שהפער בין הרצוי למצוי גורם לאכזבה – וככה ממשיך לו רצף של דייטים כושלים שהסיבה הוא אותו פער ואי אפשר לפתור ולהפסיק כי על זה בנויה כל השיטה – לתת לך שפע חופש בחירה דרך מאגר ענק של הזמנויות פוטנציאליות בלבד ברמה תיאורטית שבו הזדמנות להכיר הרבה בני זוג פוטנציאליים- אבל המרחק בין המציאות להבטחה הקוסמת והאטרקטיבית של אתרי היכרויות הוא בלתי ניתן לגישור . ולמציאות יש חוקי משחק אחרים וכשמחשבה שלנו לא תואמת את מה שבפועל קורה בשטח הכעס מתחיל ואז כאקט של ייאוש אתה מחליט להתנתק וסוגר את כל הפרופילים . אלא שעכשיו נותרת גם בלי המקור להספקת הדייטים שלך .

אז כל מה שעשתה הטכנולוגיה בשירות הדייטים והרומנטיקה היא לייצר אשליית שפע אבל לא באמת לממש את הסחורה כי דרך האפליקציות אתה אולי מרוויח וזוכה להרחיב את מעגל ההיכרויות שלך אבל לא למצוא התאמה אמיתית – כי כל השיטה מבוססת על חיצוניוות גרידא ולא משקפת את מכלול אישיותך ועולם הרגשות מערכת האמנות והשקפות החיים שלך. .

אבל יש גם בכל זאת סיבה להיות אופטימיים יש שיטה טובה ואפקטיבית לעקוף את הבעיה , כזאת שנותנת תשובה מנצחת לכל האתרים והאפליקציות למינהן שפועלות בלייצר שפע דימיוני ופנטזיה – והרגע הזה מתרחש ברגע שאתה יוצא מהמרחב הוירטואלי ממגרש המשחקים של האתרים והאפליקציות שכן אוטומטית אתה יוצא ממרחב של פרסונות, פאסדות ואגו לעולם של אמת פשוטה ויפה וחוזר לקיים אינטרקאציה תקשורת בינאישית קרובה אינטימית ופתוחה וספונטנית כמו ההיכרויות של פעם , להיות אדם אנאלוגי בעולם דיגיטאלי, ופעם סטטיסטית אנחנו יכולים להגיד שהיו הרבה פחות רווקים ורווקות בגיל מבוגר כמו היום . ברגע שאתה מבין שאתה תוצר מהונדס של התניות וסטריאוטיפים כמו כולם ותעשה שיפוטים על כל מי שאתה פוגש מערכת הציפיות החברתית , מבלי שתקלף את כל השכבות האלה של האגו ותתן צ’אנס אמיתי להכיר בנאדם מתוך חוויה של חיבור פנימי רגשי – לקחת סיכון ולפתוח את הלב ולפנות מקום ליותר אנשים להיכנס למרחב הפרטי שלך . אז נכון הכל יפה בתיאוריה אבל שאלת מיליון הדולר איך ניתן ליישם את כל זה בחיים? –

אז השיטה וההמלצה שלי שהכי עובדת ,מתוך ניסיון חיים של דייטים מרובים ריקים מתוכן שיצאתי ומתוך חיפוש באתרים ואפליקציות, זה להכיר בשיטה ובפורמט של ספיד דייט – ערב של ריבוי היכרויות , בסגנון בליינד דייט כשאתה מגיע חופשי משוחרר ונטול ציפיות מעבר לרצון לחוות חוייה ולהנות . פורמט שפותח לך מרחב של אינטימיות , שיחה קלילה , היכרות קצרה שנועדה רק לעורר את הניצוץ וההתלהבות במערכת הכימית של גופנו – היכרות ראשונית קצרה אבל מספקת דיה כדי להפעיל את הקסם והניצוץ ולדעת אם אתה מעוניין להמשיך להיכרות מעמיקה יותר בהמשך. היתרון הנוסף המשמעותי הוא בחיסכון של זמן וכסף שבערב אחד אתה נחשף למאגר פוטנציאלי גדול של בני זוג פוטנצייאליים כשאם היית בעולם האמיתי היה לוקח לך לפחות כמעט חצי שנה תלוי בתדירות שאתה יוצא להכירויות.

ולרווקים המבוגרים בגילאי 30-40 כבר אין זמן לדייטים מיותרים הם רוצים להגיע חדורים להשיג את המטרה שלהם – האהבה והזוגיות בזמן הקצר ביותר במינינום מאמץ . פורמט פשוט מושלם מכל הבחינות במיוחד אם הוא נעשה בדרך מקורית כמו הליין ושאני ועוד חברה שלי יזמנו – “אהבה” על הקלף- שמה שכ”כ מיוחד בו, שהשיחות בדייט יבחרו לזוגות לפי נושאים מרגשים שהם יקבלו מתוך קלפים ואז הדייט לא הופך להיות ראיון עבודה אלא האינטראקציה החופשית הפתוחה שנוצרת באותו רגע היא קלילה, מרגשת מה שיכול להדליק את הניצוץ כי זה מפעיל ומעורר בף רגש חיובי חזק , חם אינטימי ואתה פשוט נהנה ומתרגש מכל החווייה , ואין מצב שאתה סובל כמו בדייט רע ,

אפיל ואם לא אהבת את מי שמולך , לך אישית יהיה קל לפתח שיחה כי הנושאים הם זורמי ומעניינים וקלילים שכיף לדבר עליהם מאשר לדבר על עצמך כמו בראיון עבודה . אז המטרה של ספיד דייט במיוחד לגילאי ה-30-40 זה לבאמת למצוא התאמה זוגית ממקום של חיבור אמיתי כדי שיצאו משוק ההבשר של הפנויים – פנויות ויהפכו לסטטסטיקה של סטיית תקן , שהם הצליחו כנגד כל הסיכויים למצוא אהבת אמת – ואני רואה ביוזמה ובליין הזה פשוט שליחות בשירות קופידון – בהצלחה לכולנו .